Google Pixel XL w rękach iFixit

Specjaliści z witryny iFixit, wzięli na warsztat kolejny model smartfona. Tym razem był to Pixel XL, najnowszy smartfon koncernu Google, który kilka dni temu wszedł do sprzedaży.

Specjaliści z iFixit postanowili przyjrzeć się wnętrzu kolejnego smartfona, który w tym tygodniu miał swą oficjalną premierę. Jest im Google Pixel XL, większa wersja najnowszego modelu sprzętu koncernu Google, który zastąpić ma Nexusa.Rozłożenie go nie było sprawą łatwą. Największy problem był z oddzieleniem przedniego panelu od ekranu OLED. Wymagał bowiem uprzedniego podgrzania tego elementu, a także dużej ostrożności, gdyż jeśli zostanie on usunięty w niewłaściwy sposób, będzie to wiązać się z uszkodzeniem podzespołów. Pierwsza próba zakończyła się porażką, co dla zwykłego użytkownika oznacza, że nie powinien się za to zabierać.

Potem nie było już tak niebezpiecznie i pozostałe podzespoły można z łatwością zdemontować, bez ryzyka ich uszkodzenia. Mocowane są bowiem na niewielką ilość kleju oraz śrubki.

We wnętrzu urządzenia znajduje się zbierania elementów pochodzących od różnych producentów, takich jak Qualcomm, Skyworks, a także Samsung, który dostarczył m.in. 32 GB pamięć flash, jak również 4 GB moduły pamięci LPDDR4 RAM.

Z testem zapoznacie się na tej stronie.

Źródło: Ifixit.com

You may also like...