Samsung pokazał prawdopodobny wygląd Galaxy Fold 2

Podczas dzisiejszej konferencji SDC 2019, Samsung pokazał prawdopodobny wygląd Galaxy Fold 2. Nowy sprzęt może się mocno różnić od pierwowzoru.

Dziś odbyła się konferencja Samsung Developer Conference 2019, na której koreański gigant zaprezentował wiele nowych produktów. Podczas prezentacji przedstawiciele koncernu pokazali też jak nowy interfejs użytkownika One UI 2 będzie wyglądał na smartfonach z elastycznymi ekranami. Być może firma w ten sposób zdradziła wygląd nadchodzącego Galaxy Fold 2.

Galaxy Fold 2

Pokazane zdjęcia sugerują, że następca pierwszego składanego smartfona Samsunga będzie miał zupełnie inną konstrukcję. Obecny model składa się niczym książka, co nie jest najlepszym rozwiązaniem. Sprawia bowiem, że urządzenie jest skomplikowane w produkcji, a przy tym bardzo delikatne i łatwo je uszkodzić.

Galaxy Fold 2

Nowy model będzie miał więc konstrukcję przypominającą telefonu z klapką. Zawias umieszczono pośrodku wyświetlacza, dzięki czemu złożone urządzenie będzie znacznie mniejsze i łatwo zmieścimy je w kieszeni lub torebce. Po rozłożeniu uzyskamy natomiast całkiem spory ekran o przekątnej 6-cali. Jak widać na zdjęciach, po rozłożeniu nowy sprzęt nie przypomina już tabletu i wyglądem nie odbiega od typowego smartfona.

Galaxy Fold 2

Naturalnie jest to tylko koncept, a więc nowy smartfon wcale nie musi wyglądać tak jak to co pokazano. Nie ulega jednak wątpliwości fakt, że urządzenie o takiej konstrukcji byłoby lepszym rozwiązaniem. Czy tak będzie w istocie, przekonamy się jednak dopiero za jakiś czas. Galaxy Fold 2 prawdopodobnie trafi na rynek w kwietniu przyszłego roku.

Źródło

You may also like...