Exynos 9830 nowym sercem dla Samsunga Galaxy S11

Znane źródło przecieków twierdzi, że flagowy Galaxy S11 otrzyma procesor Exynos 9830 oraz Snapdragona 865. Takie informacje znaleziono w nowej becie One UI 2.0.

Samsung na razie milczy na temat wyposażenia swego kolejnego flagowca z rodziny Galaxy S. Dzięki internetowym przeciekom powoli zaczynamy jednak poznawać jego specyfikację. Najnowsze wieści na temat Galaxy S11 dotyczą procesora i pochodzą od Maxa Weinbacha, znanego źródła przecieków.

Na swym Twitterze Max twierdzi, że w zależności od wersji nowy smartfon dostanie procesory Exynos 9830 lub Snapdragon 865. Ten pierwszy układ przeznaczony jest dla modelu adresowanego do europejskich klientów. Drugi natomiast montowany będzie w wersji przeznaczonej na rynek chiński oraz amerykański. Max twierdzi również, że smartfon dostanie najnowszą generację pamięci RAM LPDDR5, a także pamięć użytkową w formacie UFS 3.0 oraz wsparcie dla technologii 5G. Rozsądnie byłoby założyć, że będzie też wspierał obecnie używaną sieć 4G.

Wszystkie te informacje pochodzą z najnowszej bety interfejsu One UI 2.0, a wyciągnięto je z plików. Sugerują one również, że telefon będzie miał funkcję odblokowania twarzą, co raczej nie jest żadnym zaskoczeniem. Możliwe jednak, że Samsung wzorem Apple zdecyduje się zastąpić nią obecnie stosowany czytnik odcisków palców.

Jak na razie powyższe wieści można traktować jedynie jako spekulacje. Liczymy jednak na to, że oficjalne szczegóły Galaxy S11 poznamy już podczas przyszłorocznej edycji targów MWC.

Galaxy S11

Źródło

You may also like...