Przelewy w Google Pay zatwierdzimy odciskiem palca

Popularna aplikacja Google Pay dostała kolejną aktualizacje, która wzmacnia poziom ochrony przelewów. Teraz każdy z nich zatwierdzimy przy pomocy odcisku palca.

Z roku na rok coraz chętniej korzystamy z aplikacji służących do mobilnych płatności. Różnego rodzaju systemy wykorzystujemy nie tylko do płacenia za zakupy w sklepach fizycznych i online, ale też do transferowania pieniędzy. Są bowiem wygodnym i szybkim sposobem na poratowanie znajomego gotówką. W ten sposób możemy też przekazać środki naszym dzieciom, przebywającym na obozie, koloniach lub klasowej wycieczce.

Jednym z popularniejszych narzędzi tego typu jest aplikacja Google Pay, która otrzymała właśnie nową aktualizację. Poprawka zwiększa poziom bezpieczeństwa transferów pieniędzy, które do tej pory autoryzowaliśmy za pomocą PIN’u. Teraz jednak będzie to znacznie szybsze i wygodniejsze, gdyż aplikacja wprowadza obsługę systemów biometrycznych. Począwszy od wersji 2.100, każdy przelew autoryzujemy za pomocą odcisku palca lub skanu naszej twarzy.

Niestety nowa funkcja ma pewne ograniczenia, gdyż dostępna jest tylko dla urządzeń z systemem Android 10. Musimy więc dysponować stosunkowo nowym telefonem, by wykorzystać najnowsze możliwości Google Pay.

Google Pay

Źródło

You may also like...