Szansa na premierę LG Rollable jest coraz mniejsza

W związku z planami sprzedaży przez LG działu mobilnego, nowatorski smartfon LG Rollable, prawdopodobnie nigdy nie trafi do sprzedaży. Koncern wprawdzie wciąż nad nim pracuje, ale szansa na premierę jest coraz mniejsza.

Na początku bieżącego roku LG zaprezentowało światu jeden z najbardziej niezwykłych smartfonów o nazwie LG Rollable. Urządzenie charakteryzuje się niezwykłą konstrukcją wyświetlacza, który rozsuwa się znacznie zwiększając w ten sposób powierzchnię roboczą. Jest to więc zupełnie inny sprzęt od składanych smartfonów Samsunga i Huawei, oferujący jednak bardzo zbliżoną funkcjonalność.

LG początkowo planowało wprowadzenie nowego smartfona na rynek jeszcze w tym roku, a miałby on kosztować około 1800 dolarów. W ten sposób koreańska marka byłaby pierwszą firmą oferującą zwijane urządzenie, wyprzedzając tym samym TCL oraz Oppo. One również pracują nad takim nad takim sprzętem i zaprezentowały już w pełni funkcjonalne prototypy własnych telefonów.

Szansa na pojawienie się takiego urządzenia staje się jednak coraz bardziej nikła, a wszystko pokrzyżowały plany sprzedaży mobilnego biznesu. Według najnowszego raportu koreańskich mediów, prace projektowe nad nowym smartfonem wprawdzie nadal trwają, lecz może on nie trafić do sprzedaży.

Oczywiście na razie oficjalnie nie potwierdzono planów sprzedaży biznesu smartfonów, ale wiele na to wskazuje. Sugerowałby to niedawny list wysłany do pracowników koncernu przez jego dyrektora, dotyczący planów zatrudnienia kadry. Według doniesień, około 60 procent zatrudnionych tam osób, miałoby trafić do innych działów koncernu.

LG Rollable

Źródło

You may also like...