Galaxy Book Flex pierwszym laptopem z ekranem QLED

Podczas konferencji SDC 2019, Samsung pokazał najnowszy laptop Samsung Galaxy Book Flex. To pierwszy sprzęt tego typu wyposażony w wyświetlacz QLED.

Laptopy to sprzęt, który od paru lat sukcesywnie zastępuje komputery stacjonarne. Ich producenci dbają więc o to, aby był maksymalnie funkcjonalny, dlatego wprowadzają do nich coraz więcej nowinek technologicznych zwiększających ich możliwości. Pod tym kątem szczególnie ciekawie prezentują się najnowsze produkty Samsunga, które koreańska marka dziś zaprezentowała.

Galaxy Book Flex

Jedną z nowości jest model Galaxy Book Flex, będący połączeniem laptopa oraz tabletu. Urządzenie może nam służyć jako typowy laptop do pracy, nauki lub zabawy, z ekranem dotykowym obsługiwanym rysikiem. Dzięki specjalnemu zawiasowi możemy jednak obrócić wyświetlacz, uzyskując tablet. W nowym produkcie Samsung po raz pierwszy zastosował wyświetlacz w technologii QLED o jasności aż 600 nitów.

Galaxy Book Flex

Do wyboru są dwa warianty nowego sprzętu, różniące się rozmiarem ekranu. W pierwszym jest to 13,3″ QLED o rozdzielczości 1980 x 1020 pikseli. Drugi wariant ma 15,6″ ekran o identycznej rozdzielczości. W obu modelach znajduje się także 10-ta generacja procesorów Intel Core (Ice Lake), do 16 GB pamięci RAM LPDDR4x, a także 1 TB dysk SSD. Za wyświetlanie obrazu standardowo odpowiada ją układy Intel Iris Plus lub Intel UHD. W 15-calowym wariancie możemy jednak opcjonalnie mieć kartę graficzną NVIDIA GeForce MX250 z 2 GB pamięci GDDR5.

Galaxy Book Flex

Producent umieścił w nich także 720p webcam z podwójnymi mikrofonami oraz stereofonicznymi głośnikami AKG z inteligentnym wzmacniaczem. Komputer chroniony jest czytnikiem odcisków palców, zaś podświetlana klawiatura ułatwia pracę wieczorami.

Galaxy Book Flex

Ceny Samsunga Galaxy Book Flex nie są jeszcze znane. Komputery pojawią się w sprzedaży w na początku przyszłego roku, więc niebawem poznamy wszystkie konkrety.

Galaxy Book Flex

Źródło

You may also like...