Modem iPhone Xs zdecydowanie szybszy od poprzednika

Pierwsze testy modemu LTE, który otrzymał iPhone Xs wykazały, że jest on zdecydowanie szybszy od poprzednika. Prędkość pobierania danych jest ponad 200% większa.

Parę dni temu pisałem, że aby zachować niższą cenę, w modelu iPhone Xr, producent musiał pójść na pewne ustępstwa w kwestii wyposażenia. Jednym z nich jest brak funkcji 3D Touch, natomiast drugim zainstalowanie starszego modemu LTE pochodzącego z iPhone’a X.

Można by sądzić, że dla zwykłego użytkownika różnica w pobieraniu plików nie będzie zauważalna, ale prawda okazuje się zupełnie inna. Serwis AppleInsider przeprowadził testy modemu LTE, który znajduje się w modelu iPhone Xs, dostępnego w polskich sklepach. Jest to nowa generacja modemu i jak wynika ze sprawdzianu, znacznie lepsza od poprzednika. W porównaniu z iPhonem X oferuje bowiem prędkość pobierania danych aż ponad 200 procent większą. Dodam, że testy przeprowadzono w sieciach AT&T, a także Verizon oraz T-Mobile. Testerom udało się osiągnąć średnie prędkości odpowiednio 72,24 Mbps, 62,20 Mbps oraz 59,92 Mbps. Dla porównania, średnia prędkość pobierania danych przez iPhone’a X wynosi 26,67 Mbps.

Prędkość wysyłania danych jest również nieco większa, ale różnica nie jest już tak spektakularna jak w przypadku pobierania. W T-Mobile prędkość wyniosła 19,35 Mbps, natomiast iPhone X osiąga w tej sieci 12,22 Mbps. W sieciach Verizon oraz AT&T prędkości wyniosły odpowiednio 16,10/14,88 Mbs oraz 10,92/10,28 Mbps.

Zdaniem serwisu, tak dobre osiągi nowego modemu są efektem zastosowania technologii 4×4 MIMO oraz LAA, które pozwalają na agregację pasma i wykorzystanie kilku kanałów równocześnie.

Oczywiście osiągi nowego modemu i tak zbledną przy tym co zaoferuje nam technologia 5G, którą Samsung będzie wkrótce testować w Niemczech. Fanom sprzętu Apple pozostaje więc mieć nadzieję, że firma szybko wprowadzi na rynek wspierające ją smartfony.

iPhone Xs

Źródło: Appleinsider.com

You may also like...