Withings powraca z nowym smartwatchem

Firma Withings wprowadziła na rynek nowy model smartwatcha. Sprzęt nazywa się Withings Steel HR Sport i dostępny jest w cenie około 700 zł.

Withings jeszcze do niedawna było firmą należącą do Nokii, jednak ostatnio oddzieliło się od niej i rozpoczęło działalność na własny rachunek. Dzięki temu przedsiębiorstwo zyskało więcej swobody w zakresie kształtu własnych produktów. Wykorzystało ją w kolejnym smartwatchu, który właśnie wprowadziło do sprzedaży.

Nowy produkt nazywa się Withings Steel HR Sport i jest bardzo stylowym zegarkiem opracowanym dla osób aktywnych fizycznie. W eleganckiej kopercie o szerokości 40 mm, wykonanej ze stali szlachetnej znajdziemy mechanizm analogowego zegarka, połączony z funkcjami smart.

Ten model nie posiada więc ekranu zajmującego cały cyferblat, lecz niewielki wyświetlacz OLED, umieszczony w górnej części, prezentujący najważniejsze informacje. Pokazuje powiadomienia i alerty z ponad 100 różnych aplikacji zainstalowanych na naszym smartfonie. Można też wybierać prezentowane informacje i jeśli zechcemy, będzie pokazywał datę, licznik wykonywanych kroków, a także puls lub pokonany dystans.

Oczywiście w takim sprzęcie nie mogło zabraknąć funkcji fitness. Withings Steel HR Sport obsługuje 30 różnych rodzajów aktywności, od wspinaczki, poprzez jogę, siatkówkę, boks, narciarstwo, a kończąc na hokeju. Podczas każdej sesji treningowej zegarek mierzy także tętno oraz czas trwania ćwiczeń. Dodatkowo śledzi lokalizację, choć w tym celu wykorzystuje już GPS telefonu. Gromadzone informacje zostają przesłane są do dedykowanej aplikacji na smartfona, gdzie prezentowane są w postaci czytelnych wykresów.

Największą zaletą produktu jest jednak czas działania. Standardowo bateria wystarcza na imponujące 25 dni. Jeśli jednak przestawimy sprzęt w tryb oszczędzania, zyskamy dodatkowe 20 dni działania. A nawet w trybie oszczędzania, zegarek nadal będzie mierzył aktywność fizyczną oraz analizował nasz sen.

Withings Steel HR Sport jest już dostępny w sprzedaży i w polskich sklepach można go kupić w cenie nieco powyżej 700 zł.

Withings Steel HR Sport

Withings Steel HR Sport

Withings Steel HR Sport

Źródło: Slashgear.com

You may also like...