Apple obniża ceny kilku modeli swych smartfonów

Media donoszą, że Apple obniża ceny swych smartfonów w Chinach. Tanieją modele z 2017 oraz 2018 roku, a obniżki są dość znaczne, gdyż przekraczają 50 dolarów.

Od pewnego czasu mówi się, że Apple kiepsko sobie radzi na rynku chińskim. Tamtejsi konsumenci, jeszcze do niedawna uwielbiali smartfony amerykańskiej marki. Chęć posiadania jednego z nich była tak wielka, że niektórzy sprzedawali nawet nerki, byle tylko je kupić. Tak właśnie swego czasu postąpił Xiao Wang, który do końca życia będzie za to płacił.

Obecnie sytuacja wygląda jednak inaczej i przeciętny Chińczyk woli kupić tańszego smartfona lokalnego producenta, niż wydać majątek na iPhone’a. Odbija się to więc na wynikach sprzedaży amerykańskiej firmy. Sytuacji nie poprawia również zakaz sprzedaży wielu modeli, nałożony przez sąd na wniosek Qualcommu, z którym Apple toczy batalię. Może on kosztować amerykańską firmę nawet 12 mld dolarów.

Firma z Cupertino postanowiła więc nieco poprawić wyniki sprzedaży swego sprzętu. Chińska gazeta National Business Daily donosi, że Apple obniża ceny kilku swych modeli w Państwie Środka. Obniżki obejmują modele iPhone 8, 8 Plus, iPhone XS, XS Max oraz iPhone XR. Ich wysokość jest uzależniona od modelu, ale najwięcej bo aż 66 dolarów zaoszczędzą nabywcy modelu iPhone XR. Średnia wysokość obniżki wynosi więc około 60 dolarów.

Póki co nie wiadomo czy podobnych obniżek możemy oczekiwać także w innych krajach. Bardziej prawdopodobne jest jednak to, że Apple ograniczy je tylko do rynku chińskiego, który jest dla firmy szczególnie istotny.

Apple obniża ceny

Źródło: Nbd.com.cn

You may also like...