Candy Crush wciąż zarabia miliony. Jej przychody są większe od Fortnite Battle Royale na iOS

Z najnowszych danych Sensory Tower wynika, że Candy Crush jest wciąż najbardziej dochodową grą mobilną. Tytuł średnio zarabia każdego dnia aż 4,2 mln dolarów.

Deweloperzy doskonale wiedzą, że gry mobilne to prawdziwa żyła złota, która przynosi ogromne pieniądze. Dlatego zasypują cyfrowe sklepy wciąż nowymi produktami licząc na to, że zapewnią zyski pozwalające na luksusowe życie do końca ich dni. Wizja rzeki dolarów skusiła nawet Epic Games, które przeniosło na smartfony grę Fortnite Battle Royale. Okazalo się to strzałem w dziesiątkę, gdyż wersja na iOS przynosi firmie 2 mln dolarów dziennie.

Jest to niewątpliwie ogromna kwota, ale daleko jej do rekordzisty jakim wciąż pozostaje kultowa gra Candy Crush. Z raportu firmy Sensory Tower wynika, że tytuł wciąż zarabia dla swych twórców 4,2 mln dolarów dziennie. W zeszłym roku, wersje na Androida oraz iOS zarobiły łącznie 1,5 mld dolarów pochodzących z mikrotransakcji. Oczywiście nie mówimy tu wyłącznie o jednej grze, lecz całej rodzinie składającej się z kilku tytułów. Choć większość przychodu i tak zapewniła oryginalna gra, gdyż było to aż 945 mln dolarów.

Dla porównania, Pokemon GO w zeszłym roku zarobiło 800 mln dolarów, natomiast wspomniane Fortnite w wersji na iOS przyniosło 445 mln dolarów.

Biorąc pod uwagę fakt, że seria ma już sześć lat, to imponujący wynik. A ciekawostką jest fakt, że wciąż zdobywa nowych fanów. Tylko w zeszłym roku przybyło jej około 230 nowych graczy.

Candy Crush

Źródło: Sensortower.com

You may also like...