Apple odchudzi wcięcie w modelu iPhone X

Przyszłoroczny model smartfona iPhone X, będzie mieć znacznie mniejsze wcięcie w górnej części wyświetlacza. Apple zamierza bowiem zredukować ten element poprzez połączenie Face ID z przednią kamerą.

iPhone X jest pierwszym smartonem Apple wyposażonym w wyświetlacz OLED. Taki panel wymagał wprowadzenia w telefonie pewnych zmian konstrukcyjnych. Ich efektem jest wcięcie w górnej jego części, w którym znajduje się Face ID, sensory oraz przednia kamera.

Wielu użytkownikom to wcięcie bardzo się nie podoba, gdyż uważają, że psuje wygląd telefonu. Pojawiły się nawet aplikacje, które pozwalają je sprawnie zamaskować, ale to rozwiązanie też nie jest idealne. Apple zdaje sobie sprawę z krytyki użytkowników, dlatego w przyszłych wariantach tego modelu, zamierza wcięcie zredukować.

Według najnowszych doniesień koreańskich mediów, inżynierowie Apple chcą zredukować rozmiar wcięcia poprzez redukcję rozmiarów sensora Face ID. Zamierzają znaleźć sposób na połączenie go z przednią kamerą. W ten sposób podzespoły zajmą mniej miejsca, co pozwoli odchudzić wcięcie i zwolnić więcej przestrzeni dla ekranu.

Nie wiadomo, czy realizacja tego planu będzie możliwa, gdyż Face ID jest dość rozbudowaną technologią. System używa kamery pracującej w podczerwieni, specjalnego podświetlenia oraz projektora kropek, przy pomocy których skanuje twarz. Nie wiadomo więc czy uda się upchać wszystkie elementy do jednego modułu.

Plotki wspominają jednak o modelu przyszłorocznym, więc koncern będzie mieć więcej czasu na rozwój swej technologii.

iPhone X

Źródło: Etnews.com

You may also like...