Apple zniesie ograniczenia dotyczące domyślnych aplikacji

Użytkownicy sprzętu Apple już wkrótce będą mogli zastąpić domyślne aplikacje zupełnie innymi programami. Koncern wkrótce zniesie obecne ograniczenia.

iOS w przeciwieństwie do Androida jest platformą zamkniętą, więc użytkownik nie ma takiej swobody w dostosowywaniu systemu do własnych potrzeb. Ograniczenia dotyczą m.in., domyślnych aplikacji zainstalowanych na urządzeniach tego producenta.

Na przykład domyślną przeglądarką jest Safari i użytkownik nie może jej zastąpić chociażby Google Chrome. Oczywiście możliwe jest zainstalowanie innych aplikacji służących do przeglądania internetu oraz obsługi poczty elektronicznej. Safari jednak ciągle pozostaje przeglądarką domyślną.

Amerykański koncern prawdopodobnie zdał sobie sprawę z faktu, że takie ograniczenie nie do końca podoba się użytkownikom. Jak donosi Bloomberg, Apple planuje wprowadzić w tej materii poważne zmiany. Już wkrótce użytkownicy będą mogli zmienić domyślne aplikacje systemu iOS na wybrane przez siebie oprogramowanie. Zmiany będą dotyczyły zarówno przeglądarki, jak i aplikacji pocztowej oraz odtwarzacza muzycznego.

Na tę chwilę nie znamy jeszcze żadnych konkretów dotyczących planowanych zmian. Nieoficjalnie mówi się jednak, że amerykańska firma może je wprowadzić pod koniec bieżącego roku. Być może pojawią się wraz z aktualizacją iOS 14.

Użytkownicy sprzętu z pewnością będą zadowoleni z możliwości zastąpienia fabrycznych aplikacji programami, które bardziej im pasują. Szczególnie jeśli są do nich przyzwyczajeni i zdecydowanie wygodniej im się je obsługuje.

Apple

Źródło

You may also like...