Kluczyki do naszego auta prześlemy SMS’em

Jedną z nowości jakie przyniesie iOS 13.4 jest funkcja CarKey. Dzięki niej kluczyki do naszego auta udostępnimy za pomocą wiadomości tekstowej.

W nowoczesnych samochodach, standardowy kluczyk służący do otwierania drzwi i uruchamiania silnika, coraz częściej staje się zbędny. Wielu producentów zastępuje go firmowymi aplikacjami na smartfony, oferującymi bardzo podobną funkcjonalność. Dzięki temu obsługa pojazdu zdaje się znacznie wygodniejsza, a dodatkowo możemy łatwo udostępniać klucze członkom rodziny.

Apple również pracuje nad podobnym rozwiązaniem, a pojawiło się ono w najnowszej becie iOS 13.4. Jak wcześniej informowałem, opracowana przez amerykański koncern funkcja nazywa się CarKey i umożliwi otwieranie pojazdu za pomocą smartfona. Właśnie poznaliśmy kilka kolejnych szczegółów jej funkcjonowania.

Według najnowszych doniesień, opcja pozwoli udostępnić kluczyki do auta poprzez aplikację Messages. Za pomocą wiadomości tekstowej, prześlemy je praktycznie dowolnej osobie, np., członkom rodziny lub przyjaciołom.

Do czego taka funkcja mogłaby się nam przydać? Zastosowań może być wbrew pozorom całkiem sporo. Załóżmy, że wyjechaliśmy z miasta, tymczasem potrzeba przeparkować auto, gdyż rozpoczął się remont parkingu. Możemy więc przesłać kluczyki naszemu przyjacielowi, który się tym zajmie. W ten sam sposób przyjaciel lub członek rodziny wyjmie z auta przedmiot, który w nim zostawiliśmy.

Funkcja może się też przydać podczas wizyt w restauracjach posiadających parkingowego. Wówczas możemy jej pracownikowi przesłać czasowy klucz, który pozwoli odstawić auto na parking i przyprowadzić je, gdy opuszczamy lokal. To znacznie bezpieczniejsze rozwiązanie, niż dawanie fizycznego kluczyka zupełnie obcej osobie.

Być może więcej szczegółów nowej funkcji poznamy już 31 marca. Apple planuje na ten dzień własny event, na którym zamierza pokazać iPhone’a SE 2. Być może zaprezentuje tam również iOS 13.4.

CarKey

Źródło

You may also like...