Netamo pokazało inteligentny wideodzwonek kompatybilny z Apple HomeKit

Na rozpoczętych dziś targach CES 2019, firma Netamo zaprezentowała inteligentny wideodzwonek. Produkt jest kompatybilny z ekosystemem HomeKit.

Współczesny dzwonek do drzwi nie ogranicza się wyłącznie do informowania dźwiękiem o oczekującym gościu. Nowoczesne wersje wyposażane są w łączność bezprzewodową, czujniki ruchu oraz kamery wideo. Stają się więc domowym systemem monitoringu i pierwszą linią obrony przed włamywaczami.

Na rozpoczętych dziś targach elektroniki użytkowej w Las Vegas, nie mogło rzecz jasna zabraknąć tego typu gadżetów. Jednym z ich producentów jest Netamo, które pokazało właśnie najnowszy, inteligentny wideodzwonek. Jest to pierwszy dzwonek tego producenta kompatybilny z platformą Aplpe HomeKit. Oznacza to, że może współpracować z innymi systemami inteligentnego domu.

Produkt posiada oczywiście kamerę wideo oraz dwukierunkowy system komunikacji audio. Jeśli więc ktoś pojawi się przed drzwiami naszego mieszkania, nie tylko będziemy go widzieć, ale możemy też porozmawiać. Ta funkcja będzie z pewnością przydatna w przypadku kurierów, którym możemy powiedzieć by zostawili paczkę u sąsiada.

Gadżet posiada też funkcję bezpieczeństwa. Ma system wykrywania osób ostrzegający właściciela mieszkania, gdy ktoś zacznie kręcić się w pobliżu drzwi. Nagrywa też wideo, które może posłużyć jako dowód w sprawie. Jest też system powiadamiania, gdy ktoś spróbuje dzwonek wyłączyć lub zdemontować.

Nowy dzwonek Netamo jest bardzo prosty w instalacji. Wykorzystuje bowiem zasilanie obecnego dzwonka, więc jego montaż jest bardzo szybki. Producent nie podał ile wideodzwonek będzie kosztował. Wiemy jedynie tyle, że do sprzedaży trafi w drugiej połowie roku.

wideodzwonek

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...