Sony odwołuje swój udział na PAX East

Koncern Sony nie pojawi się na growej imprezie PAX East, która odbędzie się w Bostonie. Przyczyną jest koronawirus oraz obawy o zarażenie nim pracowników koncernu.

Koronawirus pokrzyżował plany wielu firm, dotyczące imprez masowych. Koncerny nie chcą ryzykować wysyłaniem swych pracowników w miejsca, w których czyha na ich życie czyha poważne zagrożenie. Z tego powodu odwołano już imprezę Mobile World Congress 2020, która w tym miesiącu miała odbyć się w Barcelonie.

Problemy z koronawirusem dotkną również fanów gier wideo, oczekujących na prezentację najnowszych produktów Sony. W zeszłym miesiącu dowiedzieliśmy się, że japoński koncern nie pojawi się na targach E3 2020, co już wielu graczy zmartwiło. Przedstawiciele firmy uspokoili jednak swych fanów zapewniając ich, że pojawią się na innych eventach. Teraz nie jest to już taki pewne.

Sony ogłosiło właśnie, że odwołuje swój udział na imprezie PAX East, która ma się niebawem odbyć w Bostonie. Z oświadczenia koncernu dowiadujemy się, że powodem jest koronawirus. Firma nie chce bowiem narażać swych pracowników na zainfekowanie wirusem, a w przypadku takich imprez ryzyko jest całkiem spore.

Wielu graczy ta wiadomość z pewnością zasmuci, gdyż nie zobaczą najnowszych gier, które japoński koncern ma w planach. Zapewne liczyli też na to, że firma pokaże tam swą najnowszą konsolę.

PAX East

Źródło

You may also like...