OnePlus Nord SE anulowany. Producent rezygnuje z nowego smartfona

Według najnowszego raportu OnePlus Nord SE nie ujrzy światła dziennego. Nie wiadomo jednak dlaczego producent zdecydował się na taki krok.

Chińska firma OnePlus przez ostatnie lata skupiała się tylko na produkcji flagowych modeli smartfonów. Była to niezła strategia dopóki sprzęt miał konkurencyjne ceny, jednak te w ostatnim czasie wzrosły, co zmniejszyło atrakcyjność sprzętu. Przedsiębiorstwo uznało więc, że czas powrócić do swych korzeni i wprowadzić na rynek bardziej przystępny cenowo model.

Tak powstał OnePlus Nord, który oferuje nam 6,44″ ekran AMOLED Full HD+, procesor Snapdragon 765G z 6/8/12 GB RAM i 64/128/256 GB pamięci flash, a także poczwórny aparat główny. To wszystko można kupić już za 320 euro, co czyni z niego bardzo opłacalną propozycję.

Jakiś czas temu pojawiły się jednak plotki sugerujące powstanie nowego modelu o nazwie OnePlus Nord SE. Nie wiadomo było jednak, czy byłby to następca opisanego smartfona, czy też nieco ulepszona jego wersja, ale to już nie ma żadnego znaczenia. Producent zdecydował bowiem, że nowy produkt nie ujrzy światła dziennego. Trudno jednak powiedzieć dlaczego podjęto taką decyzję, gdyż firma niczego nie wyjaśnia.

Można jednak założyć, że uznano iż sprzęt nie odniesie rynkowego sukcesu, dlatego zdecydowano o skasowaniu projektu. Nie można jednak wykluczyć, że w przyszłości pojawi się produkt pod taką nazwą, choć zapewne będzie to zupełnie inne urządzenie.

Dla OnePlus nie jest to jednak dużym problemem, gdyż firma pracuje nad kolejnymi modelami z serii Nord. W planach ma m.in., OnePlus Nord 2, który zadebiutuje w ciągu kilku kolejnych miesięcy. Można również oczekiwać modelu OnePlus Nord N10 2.

OnePlus Nord SE

Źródło

You may also like...