Apple Maps ostrzega przed fotoradarami w kolejnych krajach

Apple rozszerza dostępność funkcji ostrzeżenia przed fotoradarami w Apple Maps, na kolejne kraje. Można z niej korzystać m.in., w Austrii, Australii, Belgii i Szwecji.

Wprawdzie Apple Maps pod względem funkcjonalności jest nieco gorsze od Google Maps, to producent stara się te różnice zatrzeć. Firma właśnie podniosła atrakcyjność swego produktu, rozszerzając dostępność funkcji ostrzegania przed radarami na kolejne kraje.

Pierwotnie ze wspomnianej opcji mogli korzystać jedynie użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz Irlandii. Teraz jednak stała się dostępna również dla mieszkańców innych państw. Można z niej obecnie korzystać w Australii, Austrii, Belgii, Brazylii, Holandii, Nowej Zelandii, Norwegii, Szwecji oraz na Tajwanie.

Mapy informują użytkownika, gdy zbliża się do fotoradaru oraz kamer rejestrujących przejazd na czerwonym świetle, zlokalizowanych na trasie. Dzięki temu można przewidzieć potencjalne spowolnienie ruchu na trasie, a dodatkowo mamy na mapie zaznaczone pozycje poszczególnych kamer.

Niestety Apple Maps nadal nie pokazuje nam ograniczeń prędkości na trasach, gdzie znajdują się kamery. Musimy więc samodzielnie zwracać uwagi na znaki drogowe, aby dostosować prędkość do limitów.

Apple Maps

Źródło

You may also like...