Twórca Pokemon Go chce stworzyć własne okulary AR

Firma Niantic znana z gry Pokemon Go, zamierza opracować swe pierwsze okulary AR. Wiadomo na razie, że gadżet posiada wbudowane soczewki oraz głośnik.

Niantic zasłynęło kilka lat temu wprowadzając na rynek niezwykle popularną grę Pokemon Go. Ta nowatorska produkcja łączyła w sobie świat realny z cyfrowym, szybko zdobywając ogromną popularność. Mimo długiego czasu obecności na rynku tytuł nadal posiada wielu fanów, zaś producent nieustannie wzbogaca go o nowe elementy.

Niantic nie zamierza jednak ograniczać się tylko do gier i planuje stworzyć własne okulary AR. Dyrektor generalny studia właśnie zasugerował nowy produkt, którego realizacją zajmuje się już od kilku lat. Pierwsze doniesienia mówiące o planach opracowania takiego gadżetu pojawiły się już w 2019 roku. Firma prowadziła wówczas rozmowy z Qualcommem dotyczące możliwości zaprojektowania okularów wykorzystujących platformę Snapdragon XR2. Niantic sugerował wówczas, że platforma Niantic Real World Platform powstałaby nie tylko dla jej własnego sprzętu, ale również urządzeń zewnętrznych firm.

Niantic Real World Platform to nie tylko firmowe gry, w tym Ingress oraz Harry Potter: Wizards Unite, ale również funkcje społecznościowe oraz mapowanie danych. Dzięki temu firmy oraz indywidualni gracze mogą dodawać do bazy danych nowe lokalizacje. A informacje te są m.in., zintegrowane z funkcjami Pokemon Go Buddy Adventure AR.

Okulary AR mogłyby znacznie rozszerzyć możliwości oferowanych przez producenta gier. Na razie nie wiemy jednak jaką formę przyjąłby nowy gadżet. Na zaprezentowanym przez firmę renderze widać soczewki, a także oprawkę wykonaną z plastiku i pokrytą materiałem. Grafika przedstawia również wbudowany mikrofon oraz maskownice głośnika.

Niestety w tej chwili to wszystkie informacje jakie posiadamy na temat nowego produktu. Trzeba więc poczekać aż Niantic zdecyduje się zaprezentować go światu, choć póki co trudno powiedzieć kiedy firma zdecyduje się na ten krok.

okulary AR

Źródło

You may also like...