Pionierska aplikacja na telewizory Samsung UHD

Rynek telewizorów w 2014 roku zdecydowanie stoi pod znakiem rozdzielczości Ultra High Definition. Mamy już sprzęt, ale co z treściami w tej jakości? – zapytają niektórzy. Firma Samsung, posiadająca najszerszą ofertę telewizorów UHD wraz z Partnerami: INSYS, Strefą VOD oraz Kino Świat, największym polskim dystrybutorem filmowym dostarczają odpowiedzi. Wspólnie stworzona aplikacja Strefa VOD UHD jest pionierskim rozwiązaniem w skali europejskiej – dostarcza ekskluzywne treści w rozdzielczości 4K na telewizory Samsung Smart TV UHD.

Gdy tylko na rynku pojawiły się pierwsze telewizory wyświetlające obraz w rozdzielczości czterokrotnie większej niż dotychczasowy standard Full HD, wraz z nimi padały pytania o potencjalne źródła materiałów 4K. Samsung wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu na treści w tej zachwycającej jakości oraz rosnącej popularności telewizorów UHD. Strefa VOD UHD, aplikacja dostępna jedynie na telewizorach Samsung Smart TV UHD z 2014 roku umożliwi wyświetlanie filmów na żądanie w rozdzielczości i jakości Ultra High Definition (3840×2160) już przyłączu internetowym o prędkości 20 Mb/s. Pojawienie się tej aplikacji jest wydarzeniem przełomowym w Europie. Polska jest pierwszym krajem na kontynencie, w którym dostępna będzie lokalna aplikacja oferująca filmy na żądanie w rozdzielczości 4K. Dotychczas były one w tej jakości dostępne za pośrednictwem globalnych aplikacji, które selektywnie wkraczały na nieliczne europejskie rynki, omijając Polskę. Strefa VOD UHD to pierwsza w Polsce i Europie oraz jedna z nielicznych tego typu aplikacji na świecie. Zapewnia ekskluzywny dostęp do filmów tylko dla osób, które zakupią telewizory Samsung UHD.

Kolekcja filmów w aplikacji Strefa VOD UHD będzie dostępna do 31 maja 2015 roku. Już na starcie aplikacji znajdzie się w jej bazie 12 filmów w najwyższej rozdzielczości 4K. Będą to głośne tytuły – zarówno polskie, jak i światowe hity. Wśród nich pojawią się takie filmy jak Pod mocnym aniołem w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego, Biegnij chłopcze, biegnij w reżyserii laureata Oscara Pepe Danquarta, głośny norweski kryminał Łowcy głów czy Inkarnacja – horror ze słynną Julianne Moore w roli głównej.

Strefa VOD to legalna, nowoczesna wypożyczalnia filmów online. Entuzjaści kina znajdą na tej platformie produkcje kina światowego, bajki dla dzieci, jak również uznaną przez krytykę klasykę filmową. Strefa VOD bierze udział w programie „Legalne źródło” aktywnie wspierając działania fundacji „Legalna Kultura” walczącej z problemem piractwa w sieci.

Źródło: Havasww.com

You may also like...