W Japonii do szkół chodzą roboty

Japonia to kraj, gdzie roboty instalowane są nawet w sedesach. A te bardziej zaawansowane zaczynają nawet chodzić do szkoły, wraz żywymi uczniami.

Robovie, to robot o wysokości 120 cm stworzona przez firmę ATR, która w ramach 14-miesięcznego eksperymentu, zaczęła właśnie uczęszczać do jednej z japońskich szkół w mieście Higashihikari. Gdyby w naszej szkole zastosować taki eksperyment, już po kilku godzinach, robot by zniknął i odnalazł się później na Allegro, albo został utopiony w toalecie. Japończycy są jednak uczciwi i tam nic maszynie się nie stanie.A po co będzie chodzić do szkoły? Jak wspominałem, jest to eksperyment, w ramach którego zbierane będą dane, które pozwolą poprawić umiejętności robota dotyczące naturalnej interakcji z wieloma ludźmi.

Robota wyposażono w zdjęcia oraz próbki głosu wszystkich 119 5-klasistów oraz nauczycieli. Pierwszego dnia nauki, Robovie grzecznie przywitał wszystkich uczniów oraz odpowiedział na zadane przez nauczyciela pytanie. W czasie lekcji maszyna czekała z tyłu klasy, rozpoznając twarze uczniów oraz nagrywjąc ich ruchy. Później witała się z 6-klasitami, odpowiadając na ich pytania.

Robovie wysłano do szkoły, ponieważ jest to idealne środowisko do zebrania ogromnej ilości danych na temat zachowania dzieci. Wkrótce przekonamy się jak sobie będzie w nim radził.

Źródło: Yahoo.com

You may also like...