WhatsApp Business jest już dostępny także na iOS

Użytkownicy iOS mogą już testować komunikator WhatsApp Business. To nowa wersja aplikacji stworzona specjalnie dla przedsiębiorców i ułatwiająca im kontakt ze swymi klientami.

WhatsApp to aktualnie jeden z najpopularniejszych komunikatorów na rynku, używany przez 1,3 miliarda osób z całego świata. Oprócz standardowej aplikacji, przeznaczonej dla wszystkich użytkowników, powstała także wersja o nazwie WhatsApp Business, adresowana do przedsiębiorców.

Od początku zeszłego roku mogą z niej korzystać użytkownicy Androida i dotychczas była dostępna wyłącznie na mobilną platformę Google. Teraz jednak szansę jej przetestowania otrzymali również posiadacze iOS. Udostępniono im wersję beta, która oferuje praktycznie taką samą funkcjonalność.

WhatsApp Business stworzono przede wszystkim dla małego biznesu. Aplikacja znacznie ułatwia przedsiębiorcom kontakt z klientami, umożliwiając bezpośrednią komunikację za pomocą chata.

Narzędzie oferuje także kilka unikalnych funkcji, jak chociażby biznesowy profil użytkownika. Można w nim umieścić takie informacje jak opis działalności firmy, adres, email, a także stronę internetową. Zawiera też specjalne narzędzia umożliwiające dostarczanie szybkich odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, stworzenie powitania dla klienta itp.

Aplikacja umożliwia także udzielanie odpowiedzi na pytania zadawane z różnych źródeł, takich jak Messenger, czy Instagram, co niewątpliwie znacznie ułatwia prowadzenie działalności.

WhatsApp Business

Źródło: Wabetainfo.com

You may also like...