Qualcomm pokazał modem Snapdragon X60 5G

Qualcomm pokazał trzecią generację modemu 5G o nazwie Snapdragon X60. Nowy układ umożliwi pobieranie danych z szybkością 7,5 Gbps i obsługuje technologie mmWave oraz Sub 6.

Dostępność technologii 5G jest wprawdzie wciąż ograniczona, ale firmy nadal pracują nad doskonaleniem sprzętu, pozwalającego z niej korzystać. Jednym z najbardziej znanych producentów modemów 5G jest Qualcomm. Firma zaprezentowała trzecią już generację swego produktu – Snapdragon X60.

Nowy modem stworzony w oparciu o litografię 5 nm, umożliwia pobieranie plików z prędkością do 7,5 Gbps oraz wysyłanie z prędkością 3 Gbps. Produkt obsługuje też technologie mmWave i Sub-6 oraz współpracuje z sieciami TDD i FDD. Jest też kompatybilny z sieciami 4G LTE oraz 2G i 3G. Dzięki temu smartfon wyposażony w nowy modem będzie działał także tam, gdzie 5G nie jest w danej chwili dostępne.

Największą zaletą nowego modemu jest oczywiście rozmiar. Kolejnym atutem jest też wsparcie dla technologii DSS (dynamiczne udostępnianie pasma). Pozwoli to operatorom zmienić przeznaczenie pasm LTE, umożliwiając tym samym łatwe zwiększenie przepustowości sieci i przyspieszenie rozwoju technologii 5G.

Snapdragon X60

Kolejną nowością jest funkcja VoNR (Voice over new radio), która poprawia jakość połączeń głosowych. Natomiast ulepszony moduł QTM535 mmWave ma mniejszą powierzchnię, co umożliwi zmniejszenie grubości telefonów.

Niestety na smartfony posiadające nowy modem, będziemy musieli sporo poczekać. Szacuje się, że pierwsze modele pojawią się w sprzedaży dopiero na początku przyszłego roku.

Źródło

You may also like...