Obywatelu zasilaj się sam

Kilka lat temu widziałem pilota do telewizora LG zasilanego dynamem i była to prawdziwa nowość. Dziś ładowarki i urządzenia zasilane korbą, są coraz bardziej powszechne, dzięki temu, że działają w każdych warunkach.

Jedną z takich survivalowych nowości oferuje firma Voltmaker, która niebawem wprowadzi na rynek ładowarkę urządzeń przenośnych, zasilaną za pomocą dużej korby. Taka ładowarka to świetny pomysł, ponieważ jest idealnym rozwiązaniem w podróży, lub pod namiotem, gdzie nie zawsze mamy dostęp do gniazdka.

A jak zapewnia producent, około dwie minuty kręcenia powinny zapewnić wystarczająco energii na awaryjne połączenie telefoniczne, np. wezwanie pomocy. Niestety pełne naładowanie sprzętu wyposażonego w akumulator o pojemności 2000 maAh wymagałoby kręcenia przez 2-3 godziny, więc producent zaleca korzystanie z gadżetu głównie w sytuacjach awaryjnych.

Producent ładowarki na razie zbiera pieniądze na Indiegogo, a gdy uda się wprowadzić sprzęt do sklepów, będzie on oferowany w cenie 69 USD.

Źródło: Indiegogo.com

You may also like...