Galaxy S8 i Galaxy Note 8 nie dostaną już Androida 10

Użytkownicy smartfonów Galaxy S8 oraz Galaxy Note 8 nie dostaną systemu Android 10. Ostatnią aktualizacją dla tych modeli będzie więc Android 9.

Użytkownicy starszych flagowców Samsung wciąż oczekują na premierę systemu Android 10. Niestety część z nich czeka na próżno, gdyż nowej aktualizacji nie otrzymają. Wiemy już na pewno, że nie dostaną jej modele Galaxy S8, S8+ oraz Galaxy Note 8

Gdy kilka miesięcy temu Samsung opublikował mapę drogową aktualizacji nowej wersji systemu, wspomnianych telefonów na niej zabrakło. Użytkownicy sprzętu łudzili się jeszcze, że może jest to jakiś błąd i jednak dostaną one aktualizację. Mieli powód by tak uważać. Przedstawiciele producenta wprowadzali ich w bowiem błąd sugerując, iż taki scenariusz jest możliwy.

Dziś wiemy już, że tak się nie stanie, co oficjalnie potwierdza serwis Sammobile. Oba modele nie mają szans na nową aktualizację, ze względu na politykę koncernu. Producent zwykle wspiera swe urządzenia przez dwa lata od premiery, a więc dostają one dwie duże aktualizacje. Tymczasem Galaxy S8 oraz Galaxy Note 8 już takowe dostały. Smartfony pojawiły się w sprzedaży z Androidem 7.0 Nougat i otrzymały Androida 8.0 Oreo oraz Androida 9 Pie. Na kolejny system nie maja więc co liczyć.

Oczywiście wymienione produkty jeszcze przez jakiś czas będą otrzymywały poprawki bezpieczeństwa. Prędzej czy później jednak producent przestanie je dostarczać. Na razie ich użytkownicy mogą pobrać lutową poprawkę bezpieczeństwa, która właśnie się ukazała.

Galaxy S8

Źródło

You may also like...