Google Maps integruje się ze Street View

Popularna aplikacja nawigacyjna Google Maps zyskała nową funkcję. W wersji dla Androida, oferuje dodatkowe wskazówki przy pomocy usługi Street View. Pomaga tym samym odnaleźć wybraną lokalizację.

Google Maps przez wielu uważane jest za najlepszą nawigację GPS, czy to w przypadku korzystania z samochodu, czy też poruszania się rowerem. Jest łatwa w obsłudze, funkcjonalna i potrafi precyzyjnie doprowadzić użytkownika do wybranego celu.

Nie zawsze jednak jest tak przydatna, jak można by sądzić. Często trudno bowiem znaleźć tabliczkę z nazwą ulicy lub numerem budynku, więc dotarcie do wybranego adresu może sprawić pewne problemy. Na szczęście inżynierowie Google wprowadzili właśnie nową funkcję która powinna tę kwestię rozwiązać.

Aplikacja w wersji dla Androida otrzymała bowiem możliwość współpracy z usługą Street View. Dzięki temu dotarcie do wybranego adresu stało się znacznie łatwiejsze, gdyż aplikacja dostarcza dokładne wskazówki wraz z miniaturkami zdjęć pochodzących ze Street View. Kliknięcie na któreś z nich powiększa obraz, prezentując nam miejsce i pokazując dokładnie w którym miejscu należy skręcić.

Nowa funkcja może być bardzo przydatna w sytuacjach, w których przegapiliśmy skręt i musimy wrócić na nieznane dla siebie skrzyżowanie. Łatwiej też będzie rozeznać się w pokonywanej trasie.

Dodam, że na razie nowa funkcja dostępna jest tylko na urządzenia z Androidem. Na razie nie wiadomo kiedy posiadacze iPhone’ów, będą mogli z niej korzystać.

Google Maps

Google Maps

Źródło: Slashgear.com

You may also like...