Nowy iPod Touch z mocniejszym procesorem

Jeszcze niedawno Apple narzekało, że wzrost popularności smartfonów sprawił iż ludzie przestali kupować przenośne odtwarzacze, co praktycznie zabiło iPoda Touch. Mimo to firma zapowiedziała właśnie nowy model tego urządzenia.

W dzisiejszych czasach nie opłaca się już kupować przenośnych odtwarzaczy plików MP3, gdyż w tej roli doskonale spisują się smartfony. Mogłoby się więc wydawać, że Apple przestanie produkować swego iPoda Touch, który niegdyś królował na rynku. Szczególnie że, jego sprzedaż w ostatnich latach mocno spadła. Firma nie zamierza jednak z niego rezygnować i właśnie zapowiedziała nową wersję iPoda Touch, jak również jego mniejszych braci, czyli iPoda Nano oraz iPoda Shuffle.

iPod Touch nie zmienił wzornictwa i wymiarów, ale otrzymał nowe kolory obudowy oraz mocniejszy procesor A8. Taki sam znajduje się w iPhonie 6. Układ jest sześciokrotnie mocniejszy od procesora w poprzedniej generacji odtwarzacza i 10-krotnie wydajniejszy w obliczeniach graficznych. Można też na nim uruchamiać najbardziej wymagające gry, a dzięki kooprocesorowi M8, pełni rolę sensora fitness. Oprócz 4-calowego ekranu mamy także 8 Mpix kamerę z poprawionym sensorem obrazu, pozwalającą wykonywać zdjęcia seryjne oraz nagrywać w slow motion i dysponującą systemem stabilizacnji obrazu. Przednia kamera ma takie same parametry i również lepszy sensor obrazu.

Nowy iPod Touch w zależności od ilości pamięci kosztuje od 199 dolarów za wersję 16 GB do 399 dolarów za model ze 128 GB pamięci użytkowej.

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...