Facebook wprowadza nową metodę zgłaszania błędów w aplikacji

Facebook chce, by użytkownicy pomagali udoskonalać firmową aplikację. Dlatego opracował nową metodę zgłaszania błędów, która wymaga jedynie potrząśnięcia telefonem.

Każda firma chce, by jego aplikacja działała perfekcyjnie, jednak jest to praktycznie niemożliwe. Programy składają się z tysięcy linii kodu, więc ryzyko pojawienia się w nich błędu jest całkiem spore. W dodatku aktualizacje często pogarszają sprawę, wprowadzając nowe błędy.

Producentowi nie zawsze uda się je wszystkie wychwycić, dlatego często korzysta z pomocy z zewnątrz. Umożliwiają to różnego rodzaju programy łowców błędów, w ramach których firmy płacą za wyszukiwanie bugów. Facebook chce jednak, by problemy z firmową aplikacją mogli zgłaszać również zwykli użytkownicy. Dlatego opracował nową funkcję, która znacznie to ułatwia.

Funkcja dotychczas była opcjonalna na iOS, ale już wkrótce stanie się standardowym wyposażeniem aplikacji na Androida oraz iOS. Jej działanie jest bardzo proste, gdyż po znalezieniu błędu wystarczy jedynie potrząsnąć smartfonem. W ten sposób można będzie zgłosić np., problem z załadowaniem wiadomości czy też filmem, który nie chce się odtworzyć.

Facebook liczy na to, że nowa metoda zgłaszania błędów będzie znacznie wygodniejsza dla użytkowników. Na razie portal udostępnił ją tylko niewielkiej grupie użytkowników, którzy sprawdzą, czy wszystko jest w porządku. W ciągu dwóch najbliższych tygodni powinna być dostępna dla wszystkich użytkowników.

Facebook

Źródło: Engadget.com

You may also like...