Sushi dostarczane drogą powietrzną. Drony zastępują kelnerki

W czasach kryzysu restauracje serwujące sushi nie mają już tylu klientów co dawniej, więc starają się ich przyciągnąć na inne sposoby. Jedna z londyńskich restauracji oferuje więc dostawę posiłku drogą powietrzną.

Yo! Sushi w londyńskim Soho, wymyśliła nowy sposób na przyciągnięcie klientów. Jest to bardzo nowatorski sposób, który oprócz serwowania posiłków, zapewnia też rozrywkę. Restauracja dostarcza zamówione jedzenie nie przy pomocy tradycyjnych kelnerek, lecz zdalnie sterowanych quadrocopterów zwanych iTrays.

Krótko mówiąc, jedzenie dosłownie przylatuje na nasz stolik, jeśli siedzimy nie dalej, niż 45 metrów od kuchni. iTrays to maszyna wykonana z włókna węglowego, wyposażona w cztery silniki sterowane przy pomocy iPada, która może przemieszczać się z prędkością ponad 40 km/h. Posiłek umieszczany jest na specjalnej platformie, a następnie maszyna unosi się i podąża do stolika zamawiającego klienta.

Co ciekawe, Yo! Sushi nie jest jedyną restauracją stosującą podobne rozwiązanie. Sieć pizzeri Dominos również używa quadrocopterów, by dostarczać klientom kawałki pizzy. Rozwiązanie interesujące, przynajmniej dopóki w maszynie nie wyczerpie się energia i nie wyląduje klientowi na twarzy.

Źródło: Dailymail.co.uk

You may also like...