Apple opracuje własny ekran MicroLED

Apple chce się coraz bardziej uniezależnić od zewnętrznych firm, dlatego zwiększa liczbę podzespołów, które samodzielnie projektuje. Teraz w planach koncernu jest opracowanie własnych paneli MicroLED.

Media donoszą, że amerykański koncern, w wielkiej tajemnicy pracuje nad własną technologią ekranów MicroLED. Nowe wyświetlacze znajdą zastosowanie w przyszłych modelach smartwatcha Apple Watch, a być może także w nowych iPhone’ach.

Wprawdzie obecnie wielu producentów urządzeń mobilnych chciałoby stosować w swym sprzęcie ekrany OLED, to rynek nie jest gotowy na sprostanie takiemu zapotrzebowaniu. Obecnie tylko kilka firm wytwarza takie panele co powoduje, że ich koszty są znacznie wyższe niż ekranów OLED.

Niektórzy producenci decydują się więc zrezygnować z nowszej technologii na rzecz starszych rozwiązań. Tak zamierza postąpić również koncern LG, który w nadchodzącym flagowcu LG G7 zastosować ma właśnie panel LCD. W ten sposób południowokoreański gigant zamierza ograniczyć koszty produkcji nowego modelu.

Apple ma jednak nieco inny plan. Po pierwsze chce przestawić się na nową technologię MicroLED, którą samodzielnie opracuje. Po drugie zamierza również samemu produkować nowe wyświetlacze. Nowe panele bazują na technologii LED, jednakże dzięki innym podzespołom, panel będzie cieńszy, jaśniejszy i zużywać ma mniej energii.

Na razie nie znamy jednak żadnych konkretów nowego planu, gdyż Apple trzyma wszystko w ściślej tajemnicy.

MicroLED

Źródło: Slashgear.com

You may also like...