Alexa Guard Plus przekształci inteligentny głośnik w strażnika domu

Amazon zaprezentował w tym tygodniu wiele nowych produktów dla domu. Jednym z nich jest Alexa Guard Plus, który przekształca inteligentny głośnik Amazon Echo w strażnika domu.

Nowoczesna technologia pozwala nam coraz sprawniej chronić nasze mieszkania przed włamywaczami. Różnego rodzaju sensory oraz kamery monitoringu rejestrują niepożądaną aktywność powiadamiając o niej właściciela, który może błyskawicznie wezwać policję. Nowoczesny monitoring nie musi też być stacjonarny, gdyż może się po domu przemieszczać, tak jak robi to latająca kamera Ring.

Amazon także chce być ważnym graczem na rynku systemów ochrony, dlatego zaprezentował nowy produkt o nazwie Alexa Guard Plus. Jest to rozwiązanie dla osób kochających nowinki technologiczne, które jednak nie chcą wydawać pieniędzy na kamery monitoringu. Wspomniana usługa przekształca bowiem inteligentny głośnik Amazon Echo w domowy monitoring.

Takie głośniki dysponują całkiem czułymi mikrofonami, które standardowo nasłuchują komend użytkownika. Usługa wykorzystuje je jednak w charakterze monitoringu. Mikrofony nasłuchują więc dźwięków kroków, czy też zamykanych drzwi, podczas gdy właściciela nie ma w domu. Gdy wykryją niezwykłe odgłosy wówczas powiadamiają użytkownika, a jeśli ten ma kamerę monitoringu, może sprawić co dzieje się w jego domu.

Funkcja ma jednak nieco szersze możliwości. Gdy wykryje dźwięki z zewnątrz, wówczas odtwarza dźwięk szczekającego psa odstraszający włamywacza. Jeśli natomiast intruz wejdzie już do domu, zacznie odtwarzać dźwięk syreny. Dodatkowo dzięki tej funkcji właściciel domu może w łatwy sposób wezwać pomoc, np., wzywając policję, pogotowie ratunkowe, czy też straż pożarną.

Alexa Guard Plus jest usługą subskrypcyjną, a więc korzystanie z niej wymaga uiszczenia abonamentu w wysokości 4,99 dolarów miesięcznie.

Alexa Guard Plus

Źródło

You may also like...