Apple ma patent na lepszej jakości selfie

Firma Apple opatentowała technologię, pozwalającą wykonywać lepszej jakości selfie. Specjalne oprogramowanie poinstruuje użytkownika jakie czynności powinien wykonać by uzyskać lepszą fotkę.

Nie da się zaprzeczyć, że iPhone’y służą wielu osobom przede wszystkim do wykonywania selfie, najczęściej w toalecie. Wiele z nich nie wychodzi jednak tak dobrze, jak chcieliby tego ich autorzy.

Nie jest to jednak zaskoczeniem. Użytkownicy nie są profesjonalnymi fotografami i zwykle nie mają pojęcia jak się ustawić aparat oraz jak dobrać oświetlenie by uzyskać najlepszy efekt. Apple chce im w tym pomóc, opatentowało więc technologię, która powinna znacznie podnieść jakość zdjęć.

Koncern opatentował specjalną technologię zintegrowaną z aparatem, która w inteligentny sposób jest w stanie stwierdzić, że robione zdjęcie będzie niskiej jakości. Wówczas włącza się do akcji, instruując użytkownika co powinien zrobić w celu podniesienia jego jakości. Prezentuje mu podgląd, sugerując zmianę pozy czy też pozycji aparatu w celu uzyskania odpowiedniego efektu. Może też zmienić skalę zdjęcia, np. poprzez przesunięcie obrazu lub jego powiększenie.

W rezultacie tych sugestii oraz działań, przynajmniej w teorii użytkownik powinien robić znacznie lepsze zdjęcia. Nawet jeśli nie posiada niezbędnej wiedzy związanej z fotografowaniem.

Opatentowana technologia może w przyszłości trafić do nowych modeli smartfonów firmy Apple. I z pewnością spodoba się nałogowym producentom selfie, którzy każdego dnia robią setki takich fotek.

selfie

Źródło: Patentlyapple.com

You may also like...