Apple patentuje przycisk Home z 3D Touch

Od pewnego czasu słychać plotki wskazujące, iż Apple planuje zrezygnować z fizycznych przycisków w nowych iPhone’ach i usunąć klawisz Home. Nowy patent sugeruje, że we wspomnianych plotkach może być ziarno prawdy.

Większość producentów stosuje w smarfonach fizyczne przyciski, jednak spora ich grupa dawno zrezygnowała z tego rozwiązania, zmieniając je na przyciski pojemnościowe. Jest to lepsze rozwiązanie, ponieważ nie zaburza wzornictwa urządzenia i wygląda po prostu bardziej elegancko.
Apple jak dotąd uparcie trzymało się przycisku Home, instalowanego w każdym nowym iPhonie, a ostatnio wyposażonego także w technologię Touch ID, służącą do autoryzacji użytkownika. Firma z Cupertino chciałaby jednak w przyszłości zrezygnować z tego elementu i najnowszy patent sugeruje, że już pracuje nad tą kwestią. Opisuje bowiem zupełnie nowy przycisk Home z funkcją Touch ID, zintegrowany z technologią force sensing oraz 3D Touch.

Oznacza to, że choć przycisk Home mógłby pozostać, to nie byłby już elementem ruchomym, a zamiast tego technologia 3D Touch wykrywałaby poziom nacisku i w zależności od tego wywoływana byłaby odpowiednia reakcja. Usuwając z przycisku elementy ruchome, wydłużono by jego żywotność, a użytkownicy iPhone’ów doskonale wiedzą, jak szybko przycisk ten odmawia posłuszeństwa. Dodatkowo smartfon mógłby w ten sposób zostać nieco odchudzony.

Nie powinniśmy jednak oczekiwać, że tego typu technologia znajdzie się na pokładzie iPhone’a 7 i raczej będzie to któraś z przyszłych generacji tego smartfona.

Źródło: Appleinsider.com

You may also like...