1 na 10 transakcji kartami wykonano przez Apple Pay

Z najnowszego raportu firmy Bernstein wynika, że Apple Pay odpowiada za 10 procent światowych transakcji kartami kredytowymi. To imponujące osiągnięcie, zważywszy na to, iż usługa nie wszędzie jest dostępna.

Apple stosunkowo niedawno postanowiło wejść na rynek mobilnych płatności, lecz radzi sobie na nim zaskakująco dobrze. Według najnowszego raportu przygotowanego przez Bernstein, usługa Apple Pay odpowiada za 10 procent światowych transakcji przeprowadzanych kartami kredytowymi. Mówiąc bardziej obrazowo, co 10 transakcja regulowana jest właśnie za pomocą tej aplikacji.

Należący do firmy z Cupertino serwis, obsługuje zarówno transakcje online, jak i zakupy w fizycznych sklepach. Zaletą serwisu jest bardzo duża wygoda, gdyż użytkownik może dokonać płatności klikając na ekran swego iPhone’a lub Apple Watch. Nie musi więc nosić ze sobą portfela, a dodatkowo ma pełny wgląd w transakcje, co pozwala łatwo kontrolować wydatki.

Osiągnięcie tego systemu płatności jest tym bardziej imponujące, że w wielu miejscach na świecie jest wciąż niedostępny. Jest to bowiem usługa finansowa, a więc wymaga współpracy ze strony banków oraz zgody lokalnych rządów. Gdy amerykańskiej firmie uda się uruchomić usługę we wszystkich krajach, jej udział w rynku na pewno jeszcze wzrośnie.

Apple Pay

Źródło

You may also like...