Sztuczna inteligencja pomoże w tworzeniu Wikipedii

Badacze z MIT opracowali sztuczną inteligencję, dzięki której Wikipedia będzie miała aktualne informacje. Zajmie się bowiem przepisywaniem znajdujących się tam artykułów.

Wikipedia to bardzo użyteczne źródło informacji na wiele tematów. Czasem ich wiarygodność pozostawia jednak wiele do życzenia, gdyż prezentowane dane są w wielu przypadkach przestarzałe. Niestety encyklopedia zawiera tyle informacji, że ich aktualizacja wymagałaby włożenia mnóstwa pracy, a to niestety kosztuje. Tymczasem strona utrzymuje się ze wsparcia darczyńców, więc nie ma nieograniczonych środków.

Na szczęście badacze z MIT pracują nad projektem, który może bardzo pomóc w tej kwestii. Stworzyli bowiem sztuczną inteligencję, która będzie automatycznie aktualizowała przestarzałe artykuły.

Zasadniczo pomysł wykorzystania botów do zarządzania artykułami na Wikipedii nie jest nowy, gdyż stosowano je już w przeszłości. Boty jednak opierały się na specjalnie przygotowanych szablonach, a więc ich wpisy prezentowały się mało naturalnie. Sztuczna inteligencja stworzona przez MIT jest pod tym względem znacznie lepsza. Potrafi przepisać tekst w taki sposób, że będzie brzmiał jakby jego autorem był człowiek.

Zmiany, które wprowadzi AI nie będą drastyczne, co pozwoli zachować ogólny ton artykułu, przy równoczesnym zachowaniu faktów. Dzięki tej technologii znacznie poprawi się wydajność pracy przy aktualizowaniu artykułów. Pomoc SI sprawi, że do tej pracy wystarczy znacznie mniej osób, które będą mogły zająć się innymi zadaniami.

Wikipedia

Źródło

You may also like...