WhatsApp ma obecnie ponad 2 mld użytkowników

WhatsApp to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych platform komunikacyjnych na świecie. Według najnowszych danych, aplikacja ma już ponad 2 mld użytkowników.

Facebook wydając w 2014 roku 15 mld dolarów na aplikację WhatsApp, zrobił naprawdę dobry interes. Obecnie jest bowiem jednym z najpopularniejszych komunikatorów mobilnych na świecie. Według najnowszych danych udostępnionych przez firmę, aktualnie liczba jej użytkowników przekroczyła już 2 mld.

Producent komunikatora chwali się nie tylko popularnością, ale też bezpieczeństwem platformy. Każdą prywatną wiadomość wysyłaną za jego pośrednictwem, domyślnie chroni bowiem pełne szyfrowanie. Informacje mają więc ochronę przed hakerami i przestępcami. Natomiast wiadomości przechowywane są wyłącznie na telefonie użytkownika, więc nikt nie może ich przeczytać.

2 miliardy użytkowników to bardzo dużo, jednak razie komunikator nie zarabia tyle, ile Facebook oczekuje. Portal szuka więc nowych pomysłów na monetyzację aplikacji, które zapewnią jej dyski, nie powodując równocześnie odpływu użytkowników.

WhatsApp

Źródło

You may also like...