Nie będzie kolejnego Essential Phone. Firma kończy działalność

Essential wydało oświadczenie, w którym poinformowało o definitywnym zamknięciu firmy. Nie będzie więc już kolejnych produktów z rodziny Essential Phone.

Smartfony to aktualnie jedna z bardziej dochodowych gałęzi przemysłu, więc wiele firm stara się zaistnieć w tej branży licząc na wysokie zyski. Duża konkurencja sprawia jednak, że osiągnięcie sukcesu nie jest proste. Niektórzy więc muszą zwinąć interes, gdy okazuje się, że ich produkty nie wzbudzają tak dużego zainteresowania klientów.

Parę lat temu Andy Rubin, będący współtwórcą Androida odszedł z Google i założył własną firmę Essential, zajmującą się produkcją smartfonów. Do sklepów trafił Essential Phone, który miał stać się poważnym konkurentem dla sprzętu innych producentów, lecz okazał się wielkim niewypałem. Nie tylko wysoka cena przeszkadzała mu w rywalizowaniu z innymi urządzeniami. Oprogramowanie miało bowiem wiele niedoróbek i błędów.

Essential Phone nie cieszył się więc dużym zainteresowaniem, mimo kilku poważnych obniżek jego ceny. Firma przynosiła więc same straty, więc jej zamknięcie było tylko kwestią czasu. Przedsiębiorstwo wprawdzie próbowało stanąć na nogi, zapowiadając nowe urządzenie o nazwie Gem, ale już nie uda się go wprowadzić na rynek.

Producent wydał bowiem oświadczenie, w którym poinformował o zakończeniu działalności i definitywnym zamknięciu firmy. Nie będzie już więcej żadnych nowych smartfonów oferowanych przez tę firmę.

Essential

Źródło

You may also like...