Samsung obniżył cenę smartfonów Galaxy S10

Zbliżająca się premiera serii Galaxy S20 spowodowała spadek cen urządzeń poprzedniej generacji. Samsung właśnie dość znacznie obniżył ceny modeli z rodziny Galaxy S10.

Zastępowanie jakiegoś produktu przez jego nowszą generację, często wiąże się z obniżką ceny poprzedniego modelu. Producent chce w ten sposób wyczyścić magazyny, zaś niższa cena ma zachęcić konsumentów do zakupu.

We wtorek Samsung zaprezentował smartfony z rodziny Galaxy S20. Nowe modele pojawią się w sprzedaży już za kilka dni. Tymczasem producent obniżył cenę obecnej generacji, by pozbyć się magazynowych zapasów i zrobić miejsce dla kolejnego urządzenia. Seria S10 na razie nie zniknie jednak z rynku, gdyż producent zdecydował się ją zatrzymać. Ale za to będzie ją można kupić w bardziej atrakcyjnych cenach.

Cenę podstawowej wersji Galaxy S10e obniżono z dotychczasowych 749 dolarów do 599 dolarów, a więc jest to ponad 150 dolarów taniej. Mniej zapłacimy również za S10, którego cena spadła z 899 do 699 dolarów. O podobną kwotę staniał S10 Plus, którego cena zmniejszyła się z 999 do 799 dolarów.

Dla wielu osób to bardzo dobra wiadomość, bo Galaxy S10 to nadal całkiem niezły smartfon o sporych możliwościach. A dzięki zmianom cen będzie go można kupić teraz znacznie taniej. Dodam, że obniżka dotyczy rynku amerykańskiego, ale być może producent wprowadzi ją również na pozostałych rynkach.

Galaxy S10

Źródło

You may also like...