Exynos 8890 lepszy od Snapdragona 820

W sieci pojawiło się kilka nowych porównać wydajności obu procesorów, które zostały zainstalowane w Samsungach Galaxy S7 oraz Galaxy S7 Edge. Wynika z nich, że Exynos 8890 jest nieco wydajniejszy od Snapdragona 820.

Instalowanie w jednym smartfonie dwóch różnych procesorów zawsze będzie prowadziło do porównań ich wydajności, gdyż niemożliwe jest by miały identyczne osiągi. Najlepszym tego przykładem jest iPhone 6s, którego wyposażono w chipy Samsunga oraz TSMC i jak wykazały testy, drugi CPU okazał się bardziej energooszczędny, więc smartfon działa z nim nieco dłużej.Podobna sytuacja ma miejsce z Galaxy S7 oraz Galaxy S7 Edge, które także zostały wyposażone w dwa procesory, mianowicie Exynosa 8890 stworzonego przez Samsunga oraz Snapdragona 820 firmy Qualcomm. Już wcześniej widzieliśmy benchmarki, z których wynikało, że Snapdragon 820 jest od Exynosa 8990 mocniejszy, jednak najnowsze filmy, które trafiły do sieci pokazują, że jest inaczej.

Widać na nich, że procesor Samsunga radzi sobie nieco lepiej od układu Qualcommu. Oczywiście nie oznacza to, że Snapdragon 820 to słaby procesor. Po prostu Samsung instalując własny układ ma większą kontrolę nad urządzeniem i może zapewnić lepszą optymalizację jego pracy.

Warto też zaznaczyć, że różnice pomiędzy oboma układami widać głównie na papierze i podczas normalnego użytkowania, przeciętny użytkownik raczej ich nie dostrzeże.

Źródło: Sammobile.comYou may also like...