Amazon podnosi ceny abonamentu za usługę Amazon Prime

Amazon poinformował, że użytkownicy usługi Amazon Prime, będą musieli więcej zapłacić za dostęp do niej. Roczny abonament dla amerykańskich klientów zwiększył się ze 119 dolarów, do 139 dolarów.

Inflacja staje się coraz bardziej zauważalna nie tylko w Polsce, ale też w innych krajach, powodując wzrost cen towarów i usług. Niestety dotyczy to również subskrypcji popularnych usług takich jak Amazon Prime, dających swym użytkownikom wiele różnych korzyści.

Usługa nie tylko daje dostęp do filmów i muzyki, ale też tańszych przesyłek, a także oferuje darmowe gry. Za to wszystko trzeba będzie jednak zapłacić nieco więcej niż w zeszłym roku.
Amazon poinformował właśnie, że podnosi ceny abonamentu Prime dla swych amerykańskich klientów. Wzrośnie ona z dotychczasowych 119 dolarów, do 139 dolarów. Koncern wyjaśnia, że do podniesienia ceny usługi doprowadziły różne czynniki, takie jak rosnące koszty wysyłki, robocizny itp.

Trzeba jednak przyznać, że amerykańska firma dość długo starała się utrzymać cenę Prime na przyzwoitym poziomie. Usługa początkowo kosztowała 79 dolarów. Tę cenę udało się utrzymać przez niemal dekadę, zanim w 2014 roku wzrosła do 99 dolarów. Kolejną podwyżkę wprowadzono w 2018 roku, natomiast teraz czeka nas kolejna.

Na razie podwyżka dotyczy tylko Stanów Zjednoczonych, ale nie można wykluczyć, że niebawem obejmie również inne rejony świata. Dlatego myślę, że warto skorzystać z wciąż obowiązującej na polskim rynku promocji, w ramach której Amazon Prime kosztuje tylko 49 zł za cały rok. A w promocji dostajemy 30 dniowy darmowy okres próby, więc tak naprawdę 49 zł płacimy za 13 miesięcy.

To nie duża kwota za dostęp do takich seriali jak The Boys, The Office, American Gods, seriali na podstawie powieści Toma Clancy’s oraz wielu innych produkcji.

Amazon Prime

Źródło

You may also like...