Filmowa seria Resident Evil doczeka się restartu z nową obsadą

Constantin Film potwierdza restart filmowej serii Resident Evil. Produkcja będzie ściślej związana z pierwszymi dwoma częściami gry i pojawi się w niej w nowa obsada.

Fani stworzonej przez Capcom serii Resident Evil, doskonale znają jej filmową adaptację, w której główną rolę grała Milla Jovovich. Krytycy wprawdzie nie oceniali ich zbyt wysoko, ale fani je uwielbiali. Dzięki temu seria zarobiła na całym świecie ponad 1,2 mld dolarów.

Kilka lat temu do kin trafiła produkcja będąca zamknięciem całej filmowej serii i wydawało się, że nie zobaczymy już kolejnej odsłony. Hollywood nie uśmierca jednak dochodowych produkcji. I wprawdzie faktycznie nie będzie już kontynuacji tej serii, to pojawi się kolejny film na podstawie tej gry.

Wytwórnia Constantin Film potwierdziła, że zajmie się wyprodukowaniem restartu serii. Wiemy już na pewno, że fabuła tej produkcji w przeciwieństwie do filmów z Millą Jovovich ma ściślej bazować na grze wideo. A konkretnie dotyczyć będzie dwóch pierwszych jej odsłon. Ta informacja z pewnością wywoła radość na ustach fanów fanów gry. Związek poprzedniej części z dziełem Capcomu, pod względem fabularnym, był bowiem dość luźny.

Oczywiście pojawi się również nowa obsada,. W filmie wystąpią aktorzy młodego pokolenia, znani głównie z seriali Killjoys, Flash, Umbrella Academy oraz Yellowstone.

Restart trafi do kin w przyszłym roku, ale na razie nie znamy dokładnej daty jego premiery.

Resident Evil

Źródło

You may also like...