NVIDIA Maxine podniesie jakość połączeń wideo

NVIDIA Maxine to nowa technologia znanego producenta kart graficznych, która podniesie jakość połączeń wideo. Pomoże w tym nowa platforma z własną SI.

Wideo połączenia już od wielu lat stanowią bardzo użyteczną formę komunikacji, wykorzystywaną często przez firmy. O ile jednak dotychczas wielu z nas korzystało z niej sporadycznie, to w obecnych czasach jej znaczenie znacznie wzrosło. Pandemia spowodowała bowiem, że wideorozmów używamy nie tylko do pracy zdalnej, ale też nauki poza szkołą.

Aby jednak uzyskać odpowiednią jakość takiego połączenia, potrzebujemy dobrego mikrofonu oraz kamery, a także szybkiego łącza. Taki sprzęt nie jest jednak tani, więc większość użytkowników korzysta z kiepskich akcesoriów, co negatywnie wpływa na jakość połączenia.

Dzięki technologii firmy Nvidia, być może wkrótce sprzęt przestanie mieć tak duże znaczenie dla jakości połączeń. Firma zaprezentowała bowiem nową platformę NVIDIA Maxine bazującą na chmurze i wykorzystującą sztuczną inteligencję. Jej zadaniem będzie poprawa jakości takich połączeń.

Dzięki zastosowaniu specjalnie opracowanych rozwiązań w zakresie kompresji, technologia pozwoli zredukować ilość przesyłanych danych. Innymi słowy zachowa wysoką jakość obrazu nawet na łączach o niskiej przepustowości. Dodatkowo będzie mogła upscalować rozdzielczość obrazu, więc jeśli nasz webcam nie rejestruje go w odpowiednio wysokiej jakości, to oprogramowanie cyfrowo ją zwiększy. Technologia zadba również o to, aby użytkownik przez cały czas znajdował się pośrodku kadru.

NVIDIA Maxine

To jeszcze nie wszystkie możliwości NVIDIA Maxine. Platforma będzie też pełniła funkcję automatycznego tłumacza. Gdy użytkownicy posługują się innymi językami, to każdy z nich będzie widział napisy tłumaczące to co mówi jego rozmówca. Największą zaletą technologii jest jednak to, że pracuje ona w chmurze, a więc nie musimy mieć karty graficznej Nvidii.

Nowa technologia trafi do powszechnego użytku już w niedalekiej przyszłości.

Źródło

You may also like...