Galaxy S8 szybszy w teście niż iPhone 7

Witryna Tom’s Guide porównała najnowszego flagowca Galaxy S8 z nieco starszym iPhonem 7. Produkt Samsunga wypadł bardzo dobrze na tle amerykańskiego rywala.

Wiele osób kupując nowy smartfon chciałoby wiedzieć czy jest wydajniejszy od produktów rywali. Benchmarki w tej kwestii nie są jednak pomocne, bo dostarczą jedynie suche liczby, które niewiele nam powiedzą o realnej wydajności sprzętu.

Na szczęście istnieją serwisy, które testują telefony w realnych warunkach i jednym z nich jest Tom’s Guide. Witryna porównała ze sobą najnowszego Samsunga Galaxy S8, z zeszłorocznym iPhonem 7.

Testy zostały w taki sposób dobrane, aby jak najlepiej odzwierciedlały realne warunki użytkowania telefonu. Złożyły się na nie m.in., uruchomienie 15 aplikacji, edycja 5-minutowego wideo w 4K, uruchomienie aplikacji do obsługi kamery, zmierzenie osiągów WiFi oraz liczby klatek w grze.

W niemal wszystkich testach swą wyższość nad rywalem wykazał Galaxy S8. Produkt Samsunga przegrał jedynie w teście edycji filmu 4K, którym iPhone 7 poradził sobie zdecydowanie lepiej. Smartfon Apple przekonwertował film z 4K do 720p w czasie 1 minuty 26 sekund. Samsungowi zajęło to aż 8 minut i 13 sekund.

Aplikacja kamery uruchamia się na Galaxy S8 nieco wolniej niż na iPhonie 7, ale za to Samsung szybciej łapie ostrość. Z punktu widzenia użytkownika, jest więc lepszy. Jeśli natomiast chodzi o wydajność w grach, to była na podobnym poziomie z nieznaczną przewagą produktu Koreańczyków.

Z pełnym testem zapoznacie się na tej stronie.

Galaxy S8

Galaxy S8

Źródło: Tomsguide.com

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *