HTC One X10 oficjalnie zapowiedziany

Tajwańska firma HTC pokazała swój najnowszy smartfon HTC One X10. Model zaklasyfikowany do urządzeń ze średniej półki i wyposażony w ośmiordzeniowy procesor oraz ekran Full HD, będzie wkrótce sprzedawany w cenie 355 dolarów.

Rynek średnich smartfonów wzbogaci się niebawem o kolejny telefon stworzony przez koncern HTC. Jego producent zapowiedział właśnie model HTC One X10, który z tego co wiadomo, pojawi się na razie tylko na rynku rosyjskim.

Smartfon nie ma wyśrubowanej specyfikacji technicznej. Producent wyposażył go w 5,5″ wyposażył go w ekran Full HD, chroniony przed skutkami upadków za pomocą szkła Gorilla Glass. Jego sercem jest natomiast ośmiordzeniowy układ MediaTek Helio P10, który połączono z 3 GB RAM oraz 32 GB pamięci użytkowej. Tę ostatnią można standardowo rozszerzyć kartą miroSD, której maksymalna pojemność może wynieść 2 TB.

Oczywiście nie mogło też zabraknąć aparatów fotograficznych. Tylny ma 16 Mpix z autofokusem oraz przesłoną f/2.0 i lampą LED. Przedni ma 8 Mpix z przesłoną f/2.2.

Smartfon obsługuje również dwie karty SIM, ma 4000 mAh baterię, która według producenta wystarczy na 2 dni działania oraz czytnik odcisków palców zlokalizowany na tylnym panelu. Jego cenę ustalono na 355 dolarów.

Źródło: Htc.com

You may also like...