Alcatel Idol 4 Pro oficjalnie potwierdzony

Firma Alcatel przygotowuje dwa zupełnie nowe modele smartfonów, które wkrótce planuje wprowadzić na rynek. Pierwszym z nich jest Idol 4 Pro na platformie Windows 10 Mobile. Natomiast drugim Idol 4 Mini, który dla odmiany będzie funkcjonować na Androidzie 6.0 Marshmallow.

Idol Pro z wyglądu jest niemal identyczny jak Idol 4S, urządzenie z Androidem, które pojawiło się w sprzedaży w ubiegłym miesiącu. Jego cechą charakterystyczną jest więc metalowa ramka wzmacniająca jego konstrukcję. Specyfikacja techniczna także bardzo dobra, wyposażono go bowiem w 5,5″ wyświetlacz w technologii AMOLED. Aczkolwiek rozdzielczość w przeciwieństwie do Idol 4S nie wynosi 2560 x 1440 pikseli, lecz jedynie 1920 x 1080 pikseli, więc jest odrobinę niższa. To jednak plus, ponieważ bateria o pojemności 3000 mAh wytrzyma na znacznie dłużej.

Moc obliczeniową zapewnia natomiast najnowszy Snapdragon 820 połączony z 4 GB RAM oraz 64 GB pamięci użytkowej. Alcatel zainstalował w nim również 21 Mpix kamerę z tyłu oraz 8 Mpix z przodu, a także czytnik linii papilarnych. Jako, że smartfon działa na Windows 10 Mobile, obsługiwana jest także Cortana oraz technologia Microsoft Continuum. Po podłączeniu myszki z klawiaturą i monitora, pozwoli to zmienić Idol 4 Pro w funkcjonalny komputer.

Idol 4 Pro

Alcatel Idol 4 Mini jest modelem z niższej półki. Znajdziemy tu 5″ ekran 720p oraz procesor firmy MediaTek o nieustalonym jeszcze modelu z 1 lub 3 GB RAM oraz 8 lub 32 GB pamięci flash. Tu również możemy oczekiwać czytnika biometrycznego, a także 13 Mpix oraz 5 Mpix kamer, zaś bateria będzie mieć pojemność 2400 mAh.

Idol 4 Pro

Daty premier oraz ceny obu modeli nie są jeszcze znane.

Źródło: Venturebeat.com

You may also like...