Najtańszy model z rodziny Galaxy S10 będzie mieć inną nazwę

Brytyjski sklep Mobile Fun twierdzi, że najtańszy z nowych flagowców Samsunga otrzymał inną nazwę. Sprzęt będzie oferowany pod nazwą Galaxy S10 E.

Coraz dłuższymi krokami zbliża się oficjalna premiera najnowszych flagowców koncernu Samsung. Z tego wiemy do tej pory, to w planach są trzy modele, S10 Lite, S10 oraz S10+, różniące się rozmiarami wyświetlaczy oraz wyposażeniem. Wygląda jednak na to, że najtańszy i najmniejszy smartfon, może być oferowany pod zupełnie inną nazwą.

Z doniesień brytyjskiego sklepu online Mobile Fun wynika, że najtańszy flagowiec będzie się nazywał Galaxy S10 E. Oficjalnie przyczyny zmiany nazwy nie są znane. Sklep powołując się na własne źródła twierdzi jednak, ze “E”, w tym oznacza “ekonomiczny”. Producent chce bowiem utrzymać niską cenę nowego telefonu i literka w jego nazwie oznacza, że będzie to urządzenie budżetowe.

Aby rzecz jasna zapewnić niską cenę, produkt musi mieć pewne ograniczenia w wyposażeniu. Wprawdzie plotki sugerują, że Galaxy S10 E również dostanie Snapdragona 855, ale pojawią się cięcia w innych kwestiach. Będzie więc płaski ekran o przekątnej 5,8″ oraz brak czytnika odcisków palców wbudowanego w wyświetlacz. Zastąpi go prawdopodobnie sensor wkomponowany w przycisk włącznika.

Dokładne dane techniczne nowego modelu poznamy już 20 lutego, gdy odbędzie się jego oficjalna prezentacja.

Galaxy S10 E

Źródło: Mobilefun.co.uk

You may also like...