LG zakończyło wsparcie flagowych modeli LG G5 i LG V20

Dla właścicieli smartfonów LG G5 i LG V20 przyszedł czas na wymianę sprzętu na nowy model. Producent oficjalnie bowiem zakończył ich wspieranie, a to oznacza brak poprawek bezpieczeństwa.

Ten rok nie rozpoczął się najlepiej dla użytkowników niektórych modeli smartfonów. W tym tygodniu Google odesłało bowiem na emeryturę modele Nexus 5X oraz 6P. Firma zakończyła wsparcie tego sprzętu, a grudniowa poprawka bezpieczeństwa była ostatnią, jakie otrzymały.

Teraz taki sam los spotkał flagowe modele koreańskiego koncernu, mianowicie LG G5 i LG V20. Producent usunął je z oficjalnego biuletynu bezpieczeństwa. A to znaczy, że żaden z obu modeli nie będzie już otrzymywał poprawek przeznaczonych dla Androida.

Oczywiście nie oznacza to, że nagle telefony przestaną być bezpieczne, zaś hakerzy zaczną je masowo atakować. Jednakże brak comiesięcznych poprawek bezpieczeństwa z biegiem czasu sprawi, że zaczną stanowić coraz większe zagrożenie. Ryzykowne będzie wówczas korzystanie na nich z mobilnej bankowości oraz innych usług sieciowych.

Zakończenie wsparcia dla LG G5 i LG V20 nie powinno być jednak dla użytkowników żadnym zaskoczeniem. Telefony pojawiły się na rynku w 2016 roku, a z reguły producenci zapewniają swemu sprzętowi najwyżej dwuletnie wsparcie.

LG V20

Źródło: Xda-developers.com

You may also like...