Tajny pokaz Samsunga Galaxy Fold ujawnił jego szczegóły techniczne

Samsung nie pokazał na CES 2019 składanego smartfona Galaxy Fold. Zaprezentowano go jednak na tajnym pokazie, co ujawniło kilka detali konstrukcyjnych.

Wielu zapewne rozczarował fakt, że na targach CES 2019 nie odbyła się prezentacja składanego smartfona Galaxy Fold. Nie oznacza to jednak, że nowy sprzęt Samsunga nie jest na targach obecny. Według koreańskich mediów, producent jednak przywiózł go do Las Vegas. Pokazał go wyłącznie za zamkniętymi drzwiami kilku swych partnerom biznesowych. Oczywiście jak można się domyśleć, cześć szczegółów technicznych sprzętu wyciekła na zewnątrz.

Pozwoliło to poszerzyć naszą wiedzę dotyczącą nowego sprzętu koreańskiej marki. Najbardziej interesującą kwestią jest oczywiście wytrzymałość smartfona. Składany ekran to zupełna nowość, więc masa osób zastanawia się ile czasu sprzęt wytrzyma zanim pękną wyświetlacze. Projektanci jednak wzięli to pod uwagę, dlatego nie da się go całkowicie złożyć niczym książkę, gdyż prowadziłoby to do jego uszkodzenia. Gdy sprzęt jest złożony, boki ekranu są nieco wyżej, zaś miejsce składania się wyświetlacza jest wyraźnie widoczne. Podczas pokazu prezentowano jednak tylko prototyp, więc w finalnej wersji sprzętu będzie to usunięte.

Tajny pokaz ujawnił szczegóły nowego sprzętu

Samsung wprawdzie nie podał oficjalnych szczegółów technicznych nowego sprzętu. Przecieki ujawniają nam jednak co nieco na ten temat. Wiemy np., że po złożeniu wyświetlacz o nazwie Cover Display będzie mieć 4,58″ i rozdzielczość 840 x 1960 pikseli. Ekran możemy wykorzystać do korzystania z aplikacji, multimediów oraz nawigowania po urządzeniu jak w przypadku normalnego smartfona. Po rozłożeniu sprzętu naszym oczom pokazuje się główny wyświetlacz o przekątnej 7,3″ i rozdzielczości 1536 x 2152 pikseli. Aplikacje będą gładko przechodzić pomiędzy obiema połówkami wyświetlacza, prezentując więcej informacji.

Galaxy Fold nie będzie też smartfonem produkowanym masowo. Samsung wciąż traktuje ten projekt jako poligon doświadczalny, dlatego zamierza wyprodukować około miliona egzemplarzy. Jeśli natomiast chodzi o cenę sprzętu, to wyniesie ona w przeliczeniu około 1300 dolarów. Sprzedaż pierwszego składanego smartfona Samsunga rozpocznie się już w pierwszej połowie bieżącego roku.

Galaxy Fold

Źródło: Theinvestor.co.kr

You may also like...