Samsung potwierdza własny Smart Watch

Jeszcze kilka tygodni temu doniesienia o planach Samsunga dotyczących stworzenia własnego Smart Watcha były tylko plotkami. Jednak teraz koncern oficjalnie potwierdził, że istotnie planuje stworzyć taki produkt.

Decyzja Samsunga ma rzecz jasna związek z planami Apple stworzenia zegarka iWatch, więc azjatycki gigant nie może być gorszy. Tym bardziej, że według analityków Bloomberga rynek smartfonów staje się coraz bardziej nasycony, zwalniając powoli i w 2017 jego wzrost wyniesie tylko 9,8 procenta, w porównaniu do 27 procent z tego roku. Dlatego koncerny muszą przestawiać się na nowe produkty, a obecnie najpopularniejszym są inteligentne zegarki.

Samsung nie będzie jednak działał na rynku samotnie. Oprócz wspomnianego iWatch od Apple, a także Peeble Watch również Sony pracuje nad podobnymi gadżetami.

Mimo to, produkty Samsunga i Apple dalece wyprzedzą konkurencję. Mówi się, że obaj giganci pracują nad tym, by wszystkie ich zegarki zostały wyposażone w funkcję telefonu. A więc użytkownicy nie tylko dowiedzą się, która jest godzina, lecz także będą wykonywać połączenia telefoniczne oraz przeglądać internetowe strony.

Specjaliści uważają, że przemysł produkujący zegarki, w tym roku wygeneruje co najmniej 60 miliardów dolarów przychodu, a udział w rynku inteligentnych zegarków, będzie stopniowo wzrastał. Walka jak widać toczy się o naprawdę duży kawałek tortu.

Źródło: Bloomberg.com

You may also like...

2 komentarze

  1. GODmode pisze:

    No i znowu Apple zaprojektuje coś fajnego, a Samsung szybko wykona ekwiwalent z taniego plastiku 😛

    • Marek pisze:

      Zapomniałeś dodać, że skopiuje produkt od innych, opatentuje go, a jak już wypuści na rynek, to będą z nim ciągle jakieś problemy 🙂