Apple ochroni smartfony przed uszkodzeniem ekranu

Smartfony wypadają nam z rąk i podobnie jak kromka chleba posmarowana masłem, w dużej części spadają bezpośrednio na ekran, co kończy się jego uszkodzeniem. Apple ma patent, który może temu zaradzić.

Wniosek patentowy odkryty przez witrynę Apple Insider opisuje system, który wykryje kiedy telefon upadnie na ziemię oraz w jaki sposób upada. Jeśli ląduje ekranem w dół, wówczas specjalny mechanizm będzie mógł obrócić środek ciężkości, by upadek zakończył się na tylnej ściance, chroniąc tym samym ekran.Wiosek patentowy wspomina o specjalnym sensorze, którzy gromadziłby dane z żyroskopu, akcelerometra, GPS’u oraz sensora obrazu, by w ten sposób wykryć upadek telefonu. Mierzone byłyby również wysokość, czas do uderzenia, oraz prędkość lotu i dzięki temu system opracowałby najlepszy sposób ocalenia ekranu.

Najciekawszy jest jednak opis sposoby zmiany środka ciężkości, a w zasadzie kilku metod, które by to zapewniły. Jednym z pomysłów jest nawet niewielki zbiornik z gazem znajdujący się w obudowie, który byłby wystrzeliwany, zaś ciąg wówczas obracałby sprzęt.

Pomysł ratowania telefonu przed zniszczeniem jest ciekawy, ale nierealny i patent na pewno nie znajdzie zastosowania. Choćby dlatego, że wszystkie metody zwiększyłby wagę i rozmiary telefonu, a poza tym Apple straciłoby na sprzedaży części zamiennych.

Źródło: Appleinsider.com

You may also like...