Dark Mode wydłuży działanie iPhone’a o kilka godzin

Najnowszy test potwierdził, że tryb Dark Mode jest bardzo korzystny dla posiadaczy iPhone’a. Mogą dzięki temu zyskać dodatkowy czas działania sprzętu.

Spośród wszystkich zmian wprowadzanych przez system iOS 13, jedna może być szczególnie istotna dla użytkowników smartfonów Apple. Chodzi oczywiście o tryb Dark Mode, który jest zintegrowany z systemem i dzięki temu działa ze wszystkimi aplikacjami. Najnowszy test wykazał, że nowa opcja może być bardzo pomocna, gdyż potrafi znacznie wydłużyć czas działania sprzętu.

Kanał PhoneBuff postanowił osobiście przekonać się na ile pomocny może być tryb Dark Mode. I czy korzyści płynące z jego używania nie są tylko marketingowym bełkotem. Przeprowadzono więc test, którego zadaniem było sprawdzenie czy nowa opcja w jakiś sposób wpłynie na zużycie energii. Wzięto dwa identyczne smartfony, z których jeden pracował normalnie, zaś drugi w trybie Dark Mode. Wyniki były zaskakujące i potwierdziły, że ciemny motyw istotnie może być przydatny.

Na przykład w trybie Dark Mode, po dwóch godzinach użytkowania poziom naładowania baterii smartfona spadł do 88 procent. W tym samym czasie, na egzemplarzu bez włączonego trybu zmniejszył się do 83 procent. Jeszcze większa różnica w zużyciu energii pojawiła się po 4 godzinach użytkowania. Z aktywnym ciemnym motywem, poziom naładowania baterii wyniósł 72%, natomiast w standardowym trybie było to 57%.

iPhone pracujący w standardowym trybie wyczerpał się już po 7 godzinach i 33 minutach. Natomiast smartfon z włączonym ciemnym motywem po upływie tego samego czasu, wciąż miał baterię naładowaną w 30 procentach.

Naturalnie przeprowadzony test należy traktować bardziej jako ciekawostkę, gdyż nie jest tak dokładny jak sprawdziany prowadzone w laboratoriach. Mimo to pokazuje nam, że Dark Mode faktycznie może być użyteczny podczas codziennego użytkowania telefonu. Teoretycznie mógłby zapewnić dodatkowe 2 godziny działania sprzętu, a to całkiem sporo.

Dark Mode

Źródło

You may also like...